Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefanii Sempołowskiej w Tuszynie
http://sp2tuszyn.superszkolna.pl

25 sierpnia 2020 20:14 | Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego - ważne informacje

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

podczas dzisiejszego zebrania Rady Pedagogicznej pracowaliśmy nad doprecyzowaniem organizacji nowego roku szkolnego, który na pewno będzie się różnił od poprzednich.

Jesteśmy przygotowani na trzy modele edukacyjne:

A – stacjonarny, w szkole, w reżimie sanitarnym – od tego rozwiązania zaczynamy i chcemy w nim jak najdłużej pozostać,

B – hybrydowy, mieszany, łączący zajęcia w szkole z zajęciami on line,

C – zdalny, z wykorzystaniem MS Teams i e-podręczników.

O szczegółach każdego z tych rozwiązań poinformują Państwa Wychowawcy klas jutro lub najdalej pojutrze (środa lub czwartek).

Uczniowie poszczególnych klas będą mieli wszystkie zajęcia (z wyjątkiem informatyki i wychowania fizycznego) w wydzielonych salach, bez konieczności przemieszczania się. Podczas przerw i przemieszczania się obowiązuje osłona ust i nosa.

Uruchamiamy pięć odrębnych wejść do szkoły, przeorganizowujemy szatnie, odchodzimy na razie od obowiązku zmiany obuwia (dopóki pogoda pozwoli), robimy wszystko, aby uchronić dzieci i pracowników przed zakażeniem.

Zmianie ulega praca świetlicy szkolnej – w trosce o bezpieczeństwo naszych pociech pierwszeństwo przyjęcia na  świetlicę mają uczniowie z klas I – III oraz dojeżdżający, których rodzice lub opiekunowie prawni oboje pracują zawodowo. Wymagane będą oświadczenia Państwa o zatrudnieniu.

Posiłki zaczniemy wydawać  po skrupulatnym zdiagnozowaniu potrzeb, nie wcześniej niż 16 września 2020. Będą się one składały z drugiego dania i deseru z zachowaniem wymaganych zasad kaloryczności.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas pierwszych odbędzie się 01 września o godz. 9.00 na placu apelowym (w przypadku niepogody – w sali gimnastycznej).

Z klasami czwartymi spotkamy się o godz. 10.00.

Pozostałe klasy zapraszamy o godz. 11.00 do swoich sal, na spotkania z Wychowawcami. Każda grupa będzie miała wyznaczone osobne wejście – poinformują o nim wychowawcy.

Prosimy Rodziców i Opiekunów o ograniczenie obecności na terenie szkoły. Jeśli jest to niezbędne – obowiązuje osłona nosa i ust oraz dezynfekcja rąk.

Wszystkie regulaminy, procedury i zasady znajdą się lada moment na naszej stronie internetowej, w zakładce Dokumenty szkoły. Można się z nimi również zapoznać w sekretariacie szkoły.

Jak zawsze prosimy Państwa o wsparcie i zrozumienie. Jeśli wszyscy będziemy zdyscyplinowani i dobrze nastawieni do koniecznych obostrzeń – będzie nam łatwiej i milej. Prosimy również o rozmowę z dziećmi na temat wprowadzanych zmian – chcemy, aby czuły się bezpiecznie i pewnie.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w przypadku pytań i wątpliwości.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Barbara Krawczyk-Podlecka